Naturalne materiały są pożądane w dwóch najpopularniejszych motywach dekoracyjnych – stylu skandynawskim i industrialnym. Pierwszych z nich ceni sobie prostotę, z kolei drugi preferuje niestandardowe rozwiązania. W obu przypadkach warto poznać inspirujące projekty mebli z drewna na wymiar, którymi poszczycić się mogą fachowcy z Handmade Wood.

Styl skandynawski

Prosty, ciekawy i przytulny. Tymi cechami wyróżnia się styl skandynawski, którego bazą jest drewno. Jakie inspirujące projekty mebli znajdziemy na stronie Handmade Wood? Przykładem są stoły do jadalni lub salonu, wykonane z litego drewna – oznacza to, że stworzono je z najwyższego jakościowo materiału, poddanego profesjonalnej obróbce. To naturalne rękodzieła, których tradycyjna forma blatu dobrze łączy się z metalowymi nogami o różnym profilu, grubości i wzornictwie. W tym wypadku klasyka z lekką domieszką nowoczesności to coś, co warto mieć w swoim domu – a zwłaszcza w stylu skandynawskim.

Styl industrialny

To niemniej popularny motyw, który charakteryzuje się wychodzeniem poza znane schematy. W tym miejscu trzeba wymienić kolejne, przykładowe rękodzieła przygotowane przez Handmade Wood. Są nim stoliki kawowe, które wytworzono z oczyszczonego i zaimpregnowanego drewna litego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na zastosowane wykończenie, gdyż na stronie znajdziemy coś w zarówno prostych, jak i niestandardowych formach. Wśród tych ostatnich wyróżniają się blaty wykończone kolorowymi żywicami, które wprowadzają do wnętrza ciekawy efekt wizualny. Nie jest to jednak wada, gdyż całość dalej jest niezwykle praktyczna!