Monolity

Monolity to duże, jednolite plastry drewna, które wyróżniają się wyjątkową estetyką i wysoką trwałością. Zachowany naturalny pokrój pnia to ogromny atut monolitów, z których wykonujemy elementy wystroju wnętrz. Dzięki tym cechom monumentalne monolity z jednego kawałka drewna mają szerokie spektrum zastosowań – możemy z nich wykonać piękne meble, które wprowadzą do każdego wnętrza niepowtarzalny klimat. Naturalne krzywizny krawędzi monolitów, ciekawy układ linii słojów oraz piękne kolory sprawiają, że meble stają się wyjątkowymi dziełami sztuki.

Co robi się z drewnianych monolitów?

Grube drewniane monolity pozyskane z samego rdzenia największych drzew wykorzystujemy do produkcji różnego rodzaju mebli oraz elementów użytkowych takich jak: regały, blaty, biurka czy półki. Dostępność monolitów o różnej długości i grubości pozwala nam stworzyć meble dopasowane do danej przestrzeni oraz indywidualnych oczekiwań osób, które będą je użytkować. W naszej pracowni przygotujemy meble na bazie monolitów, które pod każdym względem wpiszą się w Twoje upodobania.

Możemy pozostawić nierówną krawędź monolitów, która dodaje niepowtarzalnego charakteru meblom czy półkom. Jeśli lubisz wyposażenie wyróżniające się oryginalnym designem, polecamy zastosowanie monolitów w ich pierwotnym kształcie. A może preferujesz bardziej modernistyczne wzornictwo? W takim wypadku doskonałe będą monolity o równo przyciętych krawędziach. Osadzone w masywnej czarnej stalowej konstrukcji również wyróżniają się niesztampowym wzornictwem.

Gdzie ustawić wyroby z monolitów?

Monolity, a dokładnie meble, które zostały z nich przygotowane, ze względu na swoją niepowtarzalną estetykę powinny zostać ustawione w dobrze widocznym miejscu. Wyeksponowane np. w salonie czy jadalni w postaci stołu lub ławy, sprawią, że wnętrze będzie prezentować się luksusowo. Idealnym miejscem dla wprowadzenia monolitów są także gabinety. Wyobraź sobie, jak eleganckim dodatkiem może być biurko lub regał ustawione w domowym biurze. Surowy drewniany monolit sam w sobie wygląda jak dzieło sztuki, więc oprócz walorów funkcjonalnych wprowadzi do pomieszczeń nieco awangardowego klimatu.

Możliwości zastosowań monolitów jest znacznie więcej. Ze względu na przeprowadzoną impregnację zyskują wysoką odporność na działanie wilgoci, więc znajdują zastosowanie również w kuchniach oraz łazienkach. Półki i blaty z drewna o surowej estetyce wprowadzone w tych pomieszczeniach staną się intrygującym elementem nawiązującym zarówno do stylu rustykalnego, jak i modernistycznego.

Kolejnym miejscem są ogrody i tereny rekreacyjne. Monolity mogą stać się komponentem mebli ogrodowych takich jak ławy czy stoły. Będą świetnie komponować się z otoczeniem natury, pełniąc funkcję ozdobną i praktyczną, zapewniając, że miejsce do odpoczynku stanie się oazą wyrafinowanego piękna.

W jaki styl wpisują się monolity?

Drewno jest surowcem o uniwersalnym wyglądzie, więc monolity można wkomponować w różne style wnętrzarskie. Cecha, jaką jest naturalny kształt monolitów, przywodzi na myśl rustykalne wnętrza, gdzie zdecydowanie króluje drewno. Regały i półki dodadzą wnętrzom wiejskiego przytulnego charakteru szczególnie wtedy, gdy zdecydujesz się na monolity z drewna o ciepłym odcieniu. Pozostając przy wnętrzach poprowadzonych w kierunku rozwiązań tradycyjnych, warto wspomnieć o stylu skandynawskim. Monolity są wręcz stworzone do wnętrz, gdzie dominują neutralne kolory i proste formy.

Monolity są znakomitym sposobem dla tworzenia kontrastów we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i industrialnych. Grube plastry wyglądają niezwykle efektownie, więc stworzone z nich blaty lub meble mogą być wyrazistym, dominującym składnikiem przestrzeni. Ustawione w centralny punkcie z pewnością przyciągną wzrok, stając się elementem zaskoczenia.

Dlaczego wyroby z monolitów są wyjątkowe?

Monolity drewniane są wyjątkowe z kilku powodów. Drewno to naturalny materiał, który ma unikalną i ciepłą estetykę. Drewniane monolity zachowują wyjątkową teksturę, wzory i kolory drewna. Dąb, jesion czy brzoza to gatunki, których drewno zachwyca naturalnym pięknem. Każdy kawałek drewna jest inny, co sprawia, że wyroby z monolitów są wyjątkowe i nietuzinkowe.

  • Unikatowy wygląd - Meble z monolitów hipnotyzują monumentalnym wyglądem, a efekt może podkreślić rozmiar mebla. Dysponując monolitami o dużych wymiarach, jesteśmy w stanie stworzyć np. stół o długości nawet 4 metrów. Taki element wyposażenia może stać się dominującą dekoracją w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu.
  • Wszechstronność - Zaletą monolitów jest ich wszechstronne zastosowanie, co pozwala sprostać indywidualnym oczekiwaniom użytkowników. Grube drewniane plastry dają wiele możliwości projektowych, ponieważ możemy tworzyć z nich różne spójne ze sobą elementy pasujące do pozostałego wyposażenia wnętrz.
  • Długowieczność - Drewno jest materiałem plastycznym, ale i bardzo wytrzymałym, co sprawia, że wyroby z monolitów są trwałe oraz odporne na zużycie. Długowieczne meble bazujące na monolitach stanowią gratkę dla kolekcjonerów efektownych dodatków o ponadczasowej estetyce.

Jeśli chcesz urządzić swój dom lub mieszkanie w niepowtarzalnym stylu, wprowadź do projektu aranżacji meble wykonane z monolitów. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty i zyskać jedyne w swoim rodzaju wyposażenie Twojego domu.

Monolity (PÓŁKI ŁAZIENKOWE, DO POKOJU, REGAŁY)

Monolity (NA STOŁY, BIURKA)

Monolity - SUROWE