Monolity

Monolity to duże, jednolite plastry drewna, które wyróżniają się wyjątkową estetyką i wysoką trwałością. Dzięki tym cechom te elementy mają szerokie spektrum zastosowań – możemy z nich wykonać piękne meble, które wprowadzą do każdego wnętrza niepowtarzalnego klimatu. Naturalne krzywizny krawędzi monolitów, ciekawy układ linii słojów oraz piękne kolory sprawiają, że meble stają się wyjątkowymi dziełami sztuki.

Co robi się z drewnianych monolitów?

Grube drewniane monolity mogą być wykorzystywane do produkcji naprawdę solidnych mebli, takich jak stoły, ławy czy biurka. Dostępność monolitów o różnej długości i grubości pozwala nam stworzyć meble dopasowane do danej przestrzeni oraz indywidualnych oczekiwań osób, które będą je użytkować. W naszej pracowni przygotujemy meble na bazie monolitów, które pod każdym względem wpiszą się w Twoje upodobania.

Gdzie ustawić wyroby z monolitów?

Monolity, a dokładnie meble, które zostały z nich przygotowane, ze względu na swoją niepowtarzalną estetykę powinny zostać ustawione w dobrze widocznym miejscu. Wyeksponowane np. w salonie czy jadalni w postaci stołu lub ławy, sprawią, że wnętrze będzie prezentować się luksusowo. Surowy drewniany monolit sam w sobie wygląda jak dzieło sztuki, więc oprócz walorów funkcjonalnych wprowadzi do pomieszczeń nieco awangardowego klimatu.

Kolejnym miejscem są ogrody i tereny rekreacyjne. Monolity mogą stać się komponentem mebli ogrodowych takich jak ławy czy stoły. Będą świetnie komponować się z otoczeniem natury, pełniąc funkcję ozdobną i praktyczną, zapewniając, że miejsce do odpoczynku stanie się oazą wyrafinowanego piękna.

Dlaczego wyroby z monolitów są wyjątkowe?

Monolity wykonane z drewna są wyjątkowe z kilku powodów. Drewno to naturalny materiał, który ma unikalną i ciepłą estetykę. Drewniane monolity zachowują wyjątkową teksturę, wzory i kolory drewna. Dąb, jesion czy brzoza to gatunki, których drewno zachwyca naturalnym pięknem. Każdy kawałek drewna jest inny, co sprawia, że wyroby z monolitów są wyjątkowe i nietuzinkowe.

Meble z monolitów hipnotyzują monumentalnym wyglądem, a efekt może podkreślić rozmiar mebla. Dysponując monolitami o dużych wymiarach, jesteśmy w stanie stworzyć np. stół o długości nawet 4 metrów. Taki element wyposażenia może stać się dominującą dekoracją w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu.

Drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym, co sprawia, że wyroby z monolitów są trwałe i odporne na zużycie. Długowieczne meble bazujące na monolitach stanowią gratkę dla kolekcjonerów efektownych dodatków o ponadczasowej estetyce.

Monolity (PÓŁKI ŁAZIENKOWE, DO POKOJU, REGAŁY)

Monolity (NA STOŁY, BIURKA)

Monolity - SUROWE