Naszym obowiązkiem jest dbanie o środowisko
Twoje dobro zależy od dobrych warunków naszego świata i jego ekosystemu.

Handmade Wood - firma stolarska z ręcznie wykonywanymi meblami z drewna

Dom to bezpieczne miejsce. Takie, które wypełnione jest wieloma emocjami oraz uczuciami i w którym nawet najdrobniejszy przedmiot może być nośnikiem wspomnień. Bez wątpienia jest to przestrzeń wyjątkowa, wręcz niezastąpiona. To właśnie ją chcemy stworzyć razem z Tobą.

Nasza firma stolarska powstała z pasji do świata i wszystkiego, co nas otacza. Wierzymy, że kreowanie nowych przedmiotów może iść w zgodzie z naturą i spełniać nawet te najbardziej wymagające oczekiwania Klientów. Nasze ręcznie robione meble z drewna na wymiar to najlepszy dowód na to.

Podobnie jak każde drzewo ma swój unikalny wzór słojów w przekroju, tak nasza firma stolarska nie ma dwóch dokładnie takich samym produktów. Czerpiemy z natury, a ona rzadko jest powtarzalna. To sprawia, że każdy ręcznie robiony przez nas mebel z drewna na wymiar jest unikatowy. Jeżeli tak jak my chcesz swoimi wyborami uszanować środowisko naturalne i jego zasady, a jednocześnie pragniesz stworzyć przestrzeń jedyną w swoim rodzaju, to dobrze trafiłeś.

Domowe wyposażenie wybierane jest z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Ważne jest też zachowanie go w dobrym stanie, dlatego w tym artykule dowiesz się, jak utrzymać i pielęgnować ręcznie robione stoły z litego drewna na wymiar, aby zachować ich piękno na lata.

Regularna czystość

Do utrzymania i pielęgnowania ręcznie robionych mebli należy użyć miękkiej ściereczki, dzięki której zetrzesz kurz z powierzchni drewna. Pamiętaj, że ten naturalny komponent jest wrażliwy na wilgoć — czyszczenie na mokro nie wchodzi w grę, gdyż może to prowadzić do deformacji i pęknięć w strukturze materiału. W przypadku poważniejszych zabrudzeń zastosuj specjalne preparaty, alternatywnie możesz samodzielnie stworzyć domowy środek — pół szklanki octu zmieszaj z ćwiartką szklanki oliwy i dodaj do tego łyżkę soku z cytryny.

Unikaj nadmiaru słońca

Ręcznie robione meble z drewna na wymiar są umieszczane w kuchni, salonie i innych reprezentacyjnych pomieszczeniach. Tam nie brakuje m.in. stołów i krzeseł, których piękno łączy się z promieniami światła wpadającymi do wnętrza. Unikaj długiego wystawiania wyposażenia na słońce, ponieważ może to prowadzić do blaknięcia i spękania materiału. Aby temu przeciwdziałać, skorzystaj z ozdobnych tkanin, którymi przykryjesz stół czy stolik.

Skąd kupić ręcznie robione meble z drewna na wymiar?

Najważniejsza jest regularna pielęgnacja wraz z zastosowaniem ozdób, które dobrze zabezpieczą meble z drewna. Szukając tych najwyższych jakościowo, skorzystaj z usług Handmade Wood — doświadczonej firmy stolarskiej.

Formularz kontaktowy