Domowe wyposażenie wybierane jest z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Ważne jest też zachowanie go w dobrym stanie, dlatego w tym artykule dowiesz się, jak utrzymać i pielęgnować ręcznie robione meble z drewna na wymiar, aby zachować ich piękno na lata.

Regularna czystość

Do utrzymania i pielęgnowania ręcznie robionych mebli należy użyć miękkiej ściereczki, dzięki której zetrzesz kurz z powierzchni drewna. Pamiętaj, że ten naturalny komponent jest wrażliwy na wilgoć — czyszczenie na mokro nie wchodzi w grę, gdyż może to prowadzić do deformacji i pęknięć w strukturze materiału. W przypadku poważniejszych zabrudzeń zastosuj specjalne preparaty, alternatywnie możesz samodzielnie stworzyć domowy środek — pół szklanki octu zmieszaj z ćwiartką szklanki oliwy i dodaj do tego łyżkę soku z cytryny.

Unikaj nadmiaru słońca

Ręcznie robione meble z drewna na wymiar są umieszczane w kuchni, salonie i innych reprezentacyjnych pomieszczeniach. Tam nie brakuje m.in. stołów i krzeseł, których piękno łączy się z promieniami światła wpadającymi do wnętrza. Unikaj długiego wystawiania wyposażenia na słońce, ponieważ może to prowadzić do blaknięcia i spękania materiału. Aby temu przeciwdziałać, skorzystaj z ozdobnych tkanin, którymi przykryjesz stół czy stolik.

Skąd kupić ręcznie robione meble z drewna na wymiar?

Najważniejsza jest regularna pielęgnacja wraz z zastosowaniem ozdób, które dobrze zabezpieczą meble z drewna. Szukając tych najwyższych jakościowo, skorzystaj z usług Handmade Wood — doświadczonej firmy stolarskiej.